ساعت کاری از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر
تهران_ جنت آباد جنوبی
0912-1036693
ساعت کاری از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر
0912-1036693
تهران جنت آباد جنوبی
جستجو

 آیا می توان دندان مصنوعی متحرک را با ایمپلنت دندان جایگزین کرد؟

 آیا می توان دندان مصنوعی متحرک را با ایمپلنت دندان جایگزین کرد؟

دندان مصنوعی متحرک می توان گفت یکی از قدیمی ترین روش‌های جایگزین کردن دندان های از دست رفته افراد در فک بالا یا پایین است و طراحی آن نیز نسبتا آسان است ولی محدودیت های استفاده از دندان های مصنوعی متحرک باعث شده بیماران از استفاده مداوم از دندان های مصنوعی متحرک خسته شوند، لذا این سوال برای شما ممکن است به وجود آید که” آیا می تواند دندان مصنوعی متحرک را با ایمپلنت دندان جایگزین کرد؟” در این مقاله از سایت دندانسازی اسپید به بررسی پاسخ این سوال خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

جایگزین کردن دندان مصنوعی متحرک با ایمپلنت های دندانی

هرچند که  جدیدا جایگزین کردن دندان مصنوعی متحرک با ایمپلنت های دندانی خیلی متداول می باشد ولی نکاتی نیز در این خصوص بایستی در نظر گرفته شود:

1- دندانپزشک بایستی از سلامت استخوان های فک بیمار مطمئن باشد، زیرا کاشت موفق ایمپلنت به سالم و قوی بودن بافت های نرم لثه و همچنین استخوان فک بستگی دارد.

2- جایگزین کردن دندان مصنوعی متحرک با ایمپلنت های دندانی بستگی به میزان استخوان فک باقی مانده برای بیمار دارد. متاسفانه با استفاده مداوم از دندان های مصنوعی متحرک، استخوان فک تحلیل رفته و نمی توان پایه‌های ایمپلنت را در آن کاشت.

3- البته چنانچه استخوان فک تحلیل رفته باشد نیز می توان با استخوان این مشکل را حل کرد. عمل جراحی پیوند استخوان معمولا ساده می باشد ولی باعث می گردد روند کاشت ایمپلنت ۴ تا ۶ ماه به تاخیر بیفتد. زیرا طی این مدت استخوان جدید بایستی به استخوان فک جوش خورده و دوام و استحکام کافی را برای تحمل پایه‌های ایمپلنت و جوش خوردن با آن ها پیدا کند.

جایگزین کردن دندان مصنوعی متحرک با ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

  • جایگزین کردن دندان مصنوعی متحرک با ایمپلنت‌های دندانی نه‌ تنها سلامت دهان و دندان شما را بهبود می بخشد بلکه  کیفیت زندگی شما را نیز بهتر می کند.
  • ایمپلنت های دندانی بر خلاف دندانهای مصنوعی در دهان شما جا به جا نمی شوند، هنگام حرف زدن یا جویدن غذا از دهان شما بیرون نمی‌افتند.
  • تکه های غذا زیر ایمپلنت های دندانی گیر نمی کنند.
  • با کاشت ایمپلنت می توانید هر نوع غذایی را که دوست دارید بجوید حتی غذاهایی که گاز زدن آن ها سخت می باشد، مثل آجیل ها.
  • مراقبت از ایمپلنت‌های دندانی دقیقاً شبیه دندان طبیعی است و نیازی نیست که هنگام خواب ایمپلنت های دندانی را بیرون بیاورید و در لیوان آب قرار دهید. هرچند داشتن دندان های مصنوعی متحرک بهتر از دندان نداشتن است اما کاشت ایمپلنت می تواند به عنوان یک روش دائمی برای تمام عمر زیبایی و راحتی را مانند دندان های طبیعی به شما بازگرداند.

معایب استفاده از دندان های مصنوعی متحرک

نیاز به خارج کردن دندان های مصنوعی هر شب از دهان و عدم توانایی در گاز زدن یا جویدن بعضی غذاهای سفت یا میوه‌هایی مثل سیب، مشکلات اصلی بیمارانی می باشد که از دندان های مصنوعی متحرک استفاده می کنند.

دندان های مصنوعی معمولا با کوچکترین فشار یا ضربه یا در اثر افتادن خم شده و یا می‌شکنند و دیگر به درستی در جای خود ثابت باقی نمی مانند. برای بیشتر افراد، مراقبت و تمیز کردن و مجدد قرار دادن دندان های مصنوعی متحرک در دهان فرایند ناخوشایندی می باشد، اما در عین حال برای ترمیم دندان مصنوعی شکسته می توانید اقدام کنید، در صورتی که قابل تعمیر باشد، لابراتوار دندانسازی اسپید می تواند در کمتر از نصف روز با هزینه مقرون به صرفه آن را برای شما ترمیم کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اکثرا افراد از این که بایستی برای تمام عمر این فرایند تکراری مراقبت از دندان های مصنوعی خود را هر روز انجام دهند، ناراضی هستند. برای این افراد ایمپلنت های دندانی راه حل خیلی موثر تری می باشد. آنها نه تنها از اینکه ایمپلنت های دندانی عمر بسیار طولانی دارند راضی هستند بلکه کیفیت بالا و مواد با دوام ایمپلنت همراه با ظاهر بسیار زیبا این امکان را به آنها می‌دهد که بدون نیاز به مراقبت خاصی از ایمپلنت های دندانی مثل دندانهای طبیعی خود بهره ببرند.

امروزه کاشت دندان به شیوه ایمپلنت، به عنوان جایگزین مناسبی برای دندان های مصنوعی  متحرک مطرح شده است. بنابراین کسانی که با دندان های مصنوعی خود مشکلات زیادی دارند میتوانند کل دندانهای خود را با کاشت ایمپلنت جایگزین کنند.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت دندان شیوه درمانی جدیدی است که می توانند یک یا چند پروتز دندان مصنوعی متحرک را روی چند پایه ایمپلنت مشخص که مستقیماً در استخوان فک کاشته می‌شوند؛ نگه دارند. رشد استخوان اطراف پایه های ایمپلنت پیوندی مستحکم ایجاد می‌کند که به راحتی نمی شکند. بنابراین تاج دندان مصنوعی متحرک که روی پایه ایمپلنت قرار گرفته است می‌تواند در مدتی طولانی روی پایه ایمپلنت حفظ شود و عملکردی مانند دندان طبیعی داشته باشد.

در صورتی که بیمار چندین دندان خود را از دست داده و تاکنون از دندانهای مصنوعی متحرک استفاده کرده است قادر است با بهره گیری از تکنولوژی کاشت ایمپلنت، دندان های مصنوعی خود را با ایمپلنت دندانی راحت تر، پایدارتر، مستحکم تر و زیباتر جایگزین نماید.

آیا می‌توان از پروتز دندان مصنوعی متحرک قبلی روی پایه های ایمپلنت استفاده کرد؟

هرچند که از لحاظ تئوری این عمل امکان پذیر می باشد ولی چون جنس پروتز های دندان متحرک از مواد خوبی ساخته نمی شوند و دوام و طول عمر آنها به اندازه پایه های ایمپلنت نیست و همینطور نمی توان مثل دندان طبیعی غذاهای سفت مثل آجیل ها را با آنها جوید؛ معمولاً دندانپزشک توصیه می‌کنند که پروتز دندان  متحرک که مخصوص پایه های ایمپلنت طراحی شده روی آنها سوار شود.

آیا می توان به جای دندان های مصنوعی جزئی از یک پایه ایمپلنت استفاده کرد؟

هر چند معمولا استفاده از دندان مصنوعی متحرک برای اشخاصی که کل دندان های یک فک یا هر دو فک خود را از دست داده اند؛ متداول تر می باشد؛ ولی گاهی اوقات افرادی که دو یا سه دندان خود را از دست داده اند نیز از دندان های مصنوعی جزئی به جای آن ها استفاده می کنند. هر چند دندان های مصنوعی جزئی از لحاظ ظاهری می توانند لبخند شما را اصلاح نمایند ولی مشکلات زیادی نیز با استفاده از آنها برای دندان و دهان پیش می آید. در این شرایط چنانچه لثه و استخوان فک سالم باشد، می توان با روش بریج ایمپلنت، دو یا سه پروتز دندان مصنوعی متحرک را روی یک پایه ایمپلنت سوار کرد.

labspeed با استفاده از پیشرفته ترین و بروزترین تکنولوژی های ارائه شده در زمینه دندانپزشکی آماده ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی و متفاوت از آنچه تاکنون تجربه نموده اید، می باشد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *