ساعت کاری از 9 صبح تا 8 بعد از ظهر
تهران_ جنت آباد جنوبی
021-22-35-3570
ساعت کاری از 9 صبح تا 8 بعد از ظهر
02122353570
تهران جنت آباد جنوبی
جستجو

زمان تعمیر دندان مصنوعی شکسته

زمان تعمیر دندان مصنوعی شکسته
 

خوشبختانه، پروتزهای مدرن با پروتزهای قدیمی تر از لحاظ استحکام و شکنندگی قابل قیاس نیستند و بسیار با کیفیت تر می باشند. امروزه دندان های مصنوعی از مواد بادوام ساخته می شوند که معمولاً بیشتر از حد انتظار دوام می آورند. با این حال، عومل زیادی هستند که  می تواند به دندان مصنوعی آسیب برسانند. زمان تعمیر دندان مصنوعی شکسته به میزان و نوع آسیب دیدگی پروتز مصنوعی بستگی دارد. جای نگرانی وجود ندارد، مشکل شکستگی دندان مصنوعی ممکن است برای همه افراد پیش بیاید. دندان مصنوعی شما شاید از دستانتان رها شده باشه، شاید خوراکی های سفت را با آن ها شکسته باشید و یا اینکه به هر دلیلی پروتز خود را به دو نیم  تقسیم کرده باشید.

دندان های مصنوعی آسیب دیده همیشه قابل ترمیم نیستند، اما تیم ما در لابراتواردندانسازی اسپید تمام تلاش خود را برای ترمیم پروتز مصنوعی شکسته شما انجام می دهد. چرا که هزینه ترمیم دندان مصنوعی شکسته به مراتب کمتر از ساخت مجدد دندان مصنوعی می باشد. مهم تر این که زمان تعمیر دندان مصنوعی شکسته از زمانی که برای ساخت آن نیاز است، خیلی کمتر است. دندان سازی اسپید واقع در غرب تهران در اکثر موارد این امکان را دارد که در کمتر از یک روز پروتز مصنوعی شکسته شده شما را ترمیم کند، بعد از تماس با لابراتوار پروتز های دندانی اسپید و هماهنگی های لازم می توانید نسبت به ارسال و ترمیم دندان مصنوعی خود اقدام فرمایید، بعد از نهایت 5 ساعت دندان مصنوعی ترمیم شده شما برایتان ارسال خواهد شد.

دلایل آسیب دندان مصنوعی

فرسودگی عمومی

پروتزهای مصنوعی اغلب به دلیل استفاده از آنها در طول سال های زیاد آسیب می بینند. سایش روزانه ناشی از غذا خوردن، تمیز کردن و تغییرات دما شروع به فرسودگی مواد تشکیل دهنده پروتز می کند. که این آسیب ها تا حد زیادی طبیعی هستند و غیر قابل اجتناب.

افتادن دندان مصنوعی

بسیاری از آسیب‌هایی که دیده می شود، ناشی از افتادن و ترک خوردن یا شکستن دندان مصنوعی است. بیشتر افتادن های دندان، هنگام برداشتن دندان مصنوعی برای تمیز کردن قبل از خواب رخ می دهد.

تناسب نامناسب

گاهی اوقات پروتزهای مصنوعی شما به سادگی از کار می‌افتند. تغییر در شکل دهان شما اغلب علت اصلی این ناراحتی است. این لزوما  آسیب نیست، اما نیاز به ترمیم دندان مصنوعی دارد تا دوباره آن را کاملاً جا بیندازند.

انواع تعمیر دندان مصنوعی

هر ترمیم برای یک مشکل خاص منحصر به فرد است. این ترمیم های دندان مصنوعی شکسته می تواند از 24 ساعت تا دو هفته طول بکشد. اما لابراتوار دندانسازی اسپید می تواند در صورت جدی نبودن آسیب در کمتر از 5 ساعت ترمیم دندان مصنوعی شکسته شما را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

رلاین دندان مصنوعی

رلاین دندان مصنوعی زمانی است که بخشی از پروتز شما که با بافت‌های نرم دهان شما تماس می‌گیرد، دوباره ظاهر می‌شود تا محکم‌تر شود. همچنین ممکن است راحتی بیشتری ایجاد کند. دندانپزشک یا دندانساز مواد را خرد کرده و مواد جدید را روی دندان مصنوعی قالب می‌زند تا ترک و تعمیر دندان مصنوعی را حل کرده و یا ناحیه لثه را دوباره ظاهر کند.

رلاین دندان مصنوعی یک ماده یا سیستم است که برای تصحیح جایگاه دندان‌های مصنوعی یا دندان‌های طبیعی در دهان بیمار به کار می‌رود. این فرآیند به عنوان “اورتودنسی” شناخته می‌شود و به بیماران کمک می‌کند تا دندان‌هایشان به شکل صحیح‌تری در دهان قرار گیرند و مشکلاتی مانند انحراف دندانی، فاصله‌های بین دندان‌ها و ترازوی دهانی را درمان کنند.
فرآیند تهیه رلاین دندان مصنوعی
رلاین دندان مصنوعی عمدتاً از مواد پلاستیکی به نام پلی‌استایرن یا پلی‌کربنات تهیه می‌شود. فرآیند تهیه رلاین دندان مصنوعی شامل مراحل زیر است:
اسکن و اندازه‌گیری
در ابتدا، دندان‌های بیمار با استفاده از اسکنرهای سه بعدی یا اندازه‌گیری دقیق توسط دندان‌پزشک یا ارتودنتیست اندازه‌گیری می‌شوند.
طراحی دیجیتال
داده‌های اندازه‌گیری شده به یک نرم‌افزار طراحی دندان‌های دیجیتال ارسال می‌شوند. در این نرم‌افزار، دندان‌پزشک یا ارتودنتیست می‌تواند دندان‌های بیمار را به صورت دقیق در مکانی که باید قرار گیرند، طراحی کنند.
ساخت رلاین
بر اساس طراحی دیجیتال، رلاین دندان مصنوعی با استفاده از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود. این مواد به شکل دقیق دندان‌های بیمار ساخته می‌شوند.
تطابق و تنظیم
پس از تهیه رلاین دندان مصنوعی، آنها با دندان‌های بیمار تطابق داده می‌شوند و تا زمانی که دندان‌های طبیعی به موقعیت مناسب برسند، تنظیم می‌شوند.
نصب
رلاین دندان مصنوعی در دهان بیمار نصب می‌شوند و به منظور حفظ ترتیب و جایگاه صحیح دندان‌ها در دهان، باید به صورت منظم تغییر یابند. این فرآیند تا مدت زمان معینی ادامه می‌یابد. رلاین دندان مصنوعی به بیماران کمک می‌کند تا از نظر ظاهری جذابتر باشند و مشکلاتی نظیر اختلالات گفتاری، گاز دهانی و عدم توازن در جوانب بالا و پایین دهان را بهبود بخشند. این سیستم‌ها معمولاً تحت نظر یک دندان‌پزشک یا ارتودنتیست قرار می‌گیرند و نیاز به نگهداری و تنظیمات دوره‌ای دارند تا نتایج بهتری به دست آید.
ارتودنسی

تنظیم

این یک ترمیم جزئی است که پروتزهای مصنوعی را تنظیم می کند تا از ناراحتی ناشی از مالش یا نیشگون گرفتن جلوگیری شود.

تغییر شکل دندان مصنوعی

تغییر شکل دندان مصنوعی زمانی است که دندان های جایگزین برای بازسازی لثه های اکریلیک صورتی برداشته می شوند. دندان های اصلی از پروتزها به یک پایه جدید اضافه می شوند.

خدمات و زمان تعمیر دندان مصنوعی شکسته

ما اکیداً توصیه می کنیم سعی نکنید برای کوتاه کردن زمان ترمیم دندان مصنوعی شکسته خود پروتز را خیلی محکم بچسبانید یا این که از کیت های ترمیمی که از فروشگاه خریداری شده است استفاده کنید – زیرا این کار تأثیر مضری خواهد داشت و در بیشتر موارد ترمیم دندان مصنوعی شکسته را غیر ممکن می کند. بنابراین در هیچ شرایطی نسبت به چسباندن دندان مصنوعی شکسته خود در خانه اقدام نکنید و با مراجعه به دندانسازی اسپید می توانید در عرض چند ساعت دندان مصنوعی ترمیم شده خود را با کمترین هزینه تحویل بگیرید.

خدمات تعمیر دندان مصنوعی لابراتوار دندانسازی اسپید واقع در غرب تهران شامل تعویض دندان های شکسته یا از دست رفته، تعمیر دندان های مصنوعی ترک خورده یا شکسته و تقویت دندان های مصنوعی برای جلو گیری از شکست و افزایش استحکام است.

لابراتوار دندانسازی اسپید به صورت 24 ساعته آماده دادن مشاوره رایگان می باشد. شما می توانید در صورت بروز مشکل از طریق شماره تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.

02144485822

09121036693

در نظر داشته باشید که برای تعمیر دندان مصنوعی شکسته شما می توانید به لابراتوار دندانسازی مراجعه کرده با این اطمینان که زمان ترمیم دندان مصنوعی شما حداکثر سه ساعت طول می کشد. در صورتی که نیاز به ترمیم اورژانسی پروتزهای دندانی خود دارید زمانی که کلینیک ما بسته است، لطفاً با شماره 09121036693 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *