ساعت کاری از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر
تهران_ جنت آباد جنوبی
0912-1036693
ساعت کاری از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر
0912-1036693
تهران جنت آباد جنوبی
جستجو

مزایای ایمپلنت تک دندان

مزایای ایمپلنت تک دندان

با پیشرفت علم در دندانپزشکی در صورتی که یکی از دندان های خود را از دست داده اید، این امکان برای شما وجود دارد که با کمک ایمپلنت و روکش یک دندان مصنوعی تک به صورت جایگزین داشته باشید. به این صورت که شما می توانید با نصب ایمپلنت تک دندان ، دندان و ریشه مصنوعی با کاربرد طبیعی داشته باشید.

نحوه نصب ایمپلنت دندان تکی

ایمپلنت دندان یک پیچ است که به استخوان فک با کمک جراحی متصل می شود. زمان اتصال کامل ایمپلنت و استخوان فک در افراد مختلف بین دو ماه تا شش ماه متفاوت است. ایمپلنت بعنوان ریشه مصنوعی برای روکش دندان شما در نظر گرفته می شود. تا زمانی که ایمپلنت و استخوان فک با یکدیگر ادغام شوند، محل ایمپلنت را دندان پزشک با دندان موقت جایگزین می کند.

در مرحله دوم مهم است که با باز کردن ایمپلنت و پیوند دادن بسط به آن یک سرپوش موقت بعنوان فندانسیون برای دندان مصنوعی تکی شما در نظر گرفته می شود. اما در برخی ایمپلنت های دندان تکی سیستم هایی وجود دارد که به این مرحله نیاز ندارند و بسط از قبل به آن متصل بوده است.

این که از چه نوع ایمپلنتی استفاده کنید بستگی به وضعیت دهان و دندان شما و در نهایت توصیه دندانساز شما خواهد داشت.

در آخرین مرحله بعد از التیام ایمپلنت ها تاج دندان توسط لابراتوار دندانسازی برای شما ساخته شده و به یک پست فلزی کوچک به نام پایه جناحی ایمپلنت متصل می‌شود. بعد از مدت کوتاهی شما می توانید از ایمپلنت دندان تکی خود مانند دندان های طبیعی استفاده کنید.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

داشتن ایمپلنت دندان فواید زیادی دارد. در ادامه برخی از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان ذکر شده است:

جلوگیری از تحلیل استخوان

ایمپلنت ها با استخوان فک شما متصل می شوند تا به حفظ تراکم استخوان شما کمک کنند.

دوام بالا

یکی از مزایای مهم ایمپلنت دندان دائمی بودن آن است. ایمپلنت‌ها کاملاً ایمن هستند زیرا به استخوان فک شما متصل شده و با مراقبت مناسب، می‌توانید انتظار داشته باشید که به اندازه دندان‌های طبیعی‌تان دوام داشته باشند. با توجه به اینکه پروتز متحرک تنها بین پنج تا هشت سال دوام می آورد، ایمپلنت دندان می تواند گزینه ای عالی برای کسانی باشد که به دنبال درمان طولانی مدت هستند.

بهبود سلامت دهان و دندان

برخلاف بریج های دندانی که با تکیه گاه قرار دادن دندان های طبیعی کاربرد دارند، ایمپلنت دندان نیازی به تغییر دندان های اطراف شما ندارد. از آنجایی که هیچ یک از دندان های مجاور برای نگه داشتن ایمپلنت کوچک نمی شوند، تعداد بیشتری از دندان های سالم شما حفظ می شوند و سلامت دهان و دندان شما در دراز مدت افزایش می یابد.

مزایای عملی

از آنجایی که پایه تیتانیومی ایمپلنت به فک شما چسبیده است، ایمپلنت ها در جای خود باقی می مانند. در نتیجه بر صحبت کردن شما ‌تأثیر نخواهد گذاشت و غذا خوردن آسان‌تر می‌شود.

نگهداری آسان

نگهداری و مراقبت روزانه از ایمپلنت ها بسیار ساده تر از مراقبت روزانه از پروتزهای متحرک است.

مزایای زیبایی

از نظر زیبایی، مهم است که بدانید ایمپلنت ها حتی قابل توجه نیستند و دقیقاً شبیه دندان های طبیعی هستند.

افراد واجد الشرایط ایمپلنت تک دندانی

کاندیدهای ایده‌آل برای کاشت ایمپلنت‌های دندانی تکی باید از سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی و بافت‌های لثه سالم برخوردار باشند. علاوه بر این معیارها، بیماران باید تراکم استخوان کافی در فک را نیز برای حفظ ایمپلنت داشته باشند. و حتی اگر دچار تحلیل استخوان شده باشید، به لطف پیشرفت‌هایی که در زمینه تشخیص و ترمیم استخوان مانند پیوند استخوان انجام شده است، ممکن است کاندید مناسبی برای ایمپلنت باشید.

مزایای ایمپلنت دندان تکی نسبت به بریج

راه های متفاوتی وجود دارد که از دندان های جایگزین استفاده کرد، اما ایمپلنت های دندانی مزایای زیادی دارند که در ادامه به چند مورد اشاره شده است:

با وجود شباهت زیاد ایمپلنت دندان تکی به دندان های طبیعی از نظر کاربرد و ظاهر این نوع ایمپلنت تک دندانی به دندان های مجاور هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند.

از جمله درمان هایی که برای یک دندان از دست رفته کاربرد دارد، بریج دندان یا همان روکش دندان است. برای انجام روکش دندان نیاز است که از دندان‌های مجاور برای نگه داشتن روکش دندان از دست رفته کمک گرفته شود. در کاشت دندان مصنوعی تکی یا همان ایمپلنت دندان تکی ، به دلیل این که ایمپلنت به عنوان ریشه دندان به فک متصل می شود، استحکام بیشتری نسبت به بریج دارد.

مزایای ظاهری ایمپلنت دندان تکی نسبت به بریج

ایمپلنت تکی دندان نسبت به بریج ظاهری زیباتر دارد و حفظ بهداشت دهان و دندان با کاشت دندان مصنوعی تکی راحت تر انجام می شود. این احتمال وجود دارد که لثه‌های اطراف بریج از آن جدا شوند، همچنین هنگامی که پایه‌ی فلزی یا حلقه‌ی بریج از بین رود، نقص ظاهری قابل ملاحظه‌ای از خود به جا می‌گذارد. چسبی که بریج را در جای خود محکم کرده است ممکن است از بین برود و در صورت از بین رفتن آن، باکتری‌ها می‌توانند دندان‌هایی را که با بریج محکم شده‌اند، را از بین ببرند.

جزئیات نصب ایمپلنت دندان تکی برای افراد مختلف کاملا می تواند تفاوت داشته باشد. دندان پزشک شما با توجه به شرایط شما در رابطه با روند درمان به شما مشورت های لازم را خواهد داد، دندانسازی اسپید در غرب تهران می تواند در فرایند مشاوره رایگان برای روکش، ساخت دندان مصنوعی و… به شما کمک های لازم را ارائه دهد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *